BLOG: Jak dosáhnout svých snů?

O tom, jak správně snít, aneb jak si vytyčit cíle a k nim správné kroky. 
Nechte se inspirovat na cestě za úspěchem a splňte si životní sny.

31 minut | Jiří Peslar & Jiří Rostecký

Proč jsou sny v životě důležité? Je snění pouze pro mladé? Co je to práce se sny? Co určuje, jaké máme sny? Jak ze snu udělat realitu? Jaké jsou nástrahy snění? Co je to kniha snů a k čemu je potřeba?

Snít umíme od mala, ačkoliv velká spousta z nás časem zapomněla, jak na to. Sny jsou však inspirací naší cesty, za kterou se v životě hrneme, a tak by měly být jasně specifikované, včetně jasného plánu k jejich splnění. O tom, jak pracovat se sny, jak si vytyčit cestu k nim a jak si je ve finále splnit si můžete poslechnout v rozhovoru Jiřího Peslara z Allrisku s Jiřím Rosteckým, v rámci série rozhovorů Mladý podnikatel.

Určitě ovlivňuje. Asi takhle, to naše okolí nám může formovat to, kým jsme, může formovat naše myšlení, a i tu představu o tom, co je dobře a co by mělo být našim snem… Mám obavu, že se lidé chtějí stylizovat do někoho jiného, kopírovat životní styl jiných lidí. A to si myslím, že je nebezpečný, protože to může v lidech vyvolávat iluze toho, že se toho dá dosáhnout (žít život někoho jiného), ale ono se toho dosáhnout nedá. Vy nemůžete být mnou a já vámi.

Shrnutí

Plníte si sny? Pro někoho to zní nedosažitelně, pro někoho nesmyslně, někdo neví, co si pod snem vlastně představit. Ve skutečnosti jsou to jednoduše vaše přání. Některá realističtější, některá méně. Ke všem se ale můžete postavit čelem a říct si, jestli si je opravdu chcete splnit, jak to uděláte a co pro to uděláte. Samozřejmě jednou z důležitých otázek pro plnění snů je otázka financí – jaké finance pro splnění snu potřebujete, jestli je máte a pokud je nemáte, jak je dokážete získat. Finanční plánování je jedna z možností, jak si tento check box na své cestě ke splněnému snu můžete odškrtnout.  A ve chvíli, kdy si nastavíte všechny potřebné kroky a ujasníte si, co to pro vás znamená, stačí už jen na cestu ke splněnému snu vykročit.

Téma: Dosažení snů

Kdo mluví

Jiří Peslar

Jiří Rostecký

Datum

14. 3. 2023

Délka

31 Min

Jiří Rostecký 2

Jiří Rostecký

Expert na rozhovory s mladými podnikateli - klidně připsat další podrobnosti

Mohlo by Vás zajímat

image

Měnové konverze: co to je a jak na ně?

BLOG: Měnové konverze - co to je a jak na ně? O tom, co jsou to měnové konverze a jak s nimi pracovat. Proč se…
image

Proč (ne)investovat do nemovitostí?

BLOG: Proč (ne)investovat do nemovitostí? O tom, jestli je investice do nemovitostí to, co vaše finanční portfolio potřebuje a jak na to. Poslechněte si praktické…
image

Socionika – co to je a jak ji využít ve firmě?

BLOG: Socionika – co to je a jak ji využít ve firmě? Socionika je nauka, která se zabývá rozdíly v tom, jak jednotliví lidé vnímají…

Odebírat novinky

Odebírat novinky